Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantavimas

Dantų protezavimas

Dantų vainikėlių struktūra, medžiagos

Nors skaitmeninių technologijų dėka patyręs odontologas atkuria prarastus dantis, idealiai tinkančius kiekvienu individualiu atveju, tačiau praktines dantų vainikėlių ant implantų savybes, - ypač estetinę išvaizdą ir patvarumą, - užtikrina ne maketas kompiuteryje, bet realūs dirbtiniai dantys burnoje. Todėl labai svarbu, iš kokių medžiagų dantų vainikėliai pagaminti.

Dantų vainikėlių struktūra, medžiagos

Bemetalė keramika

Bemetalės keramikos vainikėliai yra patvaresni už metalo keraminius, labai gražūs ir bazinės jų dalies su apdaila derinių neatmeta organizmas, nes nealergizuoja dantenų.

Sąvoka „bemetalė keramika“ apima įvairias dantų protezavimui naudojamas keramikos rūšis, kuriose nenaudojamas metalas. Danties vainikėlio, arba karūnėlės, bazinė dalis dažniausiai gaminama iš titano arba cirkonio oksido, o estetinė apdaila – iš cirkonio oksido, ličio disilikato, porceliano.

Bemetalės keramikos vainikėlių pavadinimai įvardijami pagal bazinės dalies, arba karkaso, bei apdailos medžiagų atitinkamus pavadinimus.

Titano keramika – vainikėlio bazinė dalis iš tvirto, kieto, lengvo, nealergizuojančio titano, o apdaila pagal poreikį gali būti kitų aukščiau minėtų medžiagų. Tai labai tvirti dirbtiniai dantys, patikimai atlaikantys didelį kramtymo krūvį, naudojami priekinių bei krūminių dantų implantavimui.

Cirkonio oksido keramika yra natūralių dantų spalvos, ypatingai tvirta ir neskaidri, todėl iš cirkonio gaminamos ne tik karūnėlės, bet juo galima uždengti metalinius kaiščius ir dantis, patamsėjusius nuo naudojamų medikamentų bei kitų priežasčių. Kompiuterinio frezavimo būdu paruošiamas karkasas, ant kurio tvirtinama keraminė apdaila. Cirkonio oksido dantys atrodo labai natūraliai ir estetiškai.

Bemetalė keramika

Cirkonio vainikėliai - ir bazinė dalis, ir apdaila, pagaminta iš kieto balto cirkonio oksido, yra labai tvirta ir vizualiai nesiskiria nuo natūralių dantų. Šiais tvirtais ir estetiškais vainikėliais dažniausiai atkuriami priekiniai dantys.

Ličio disilikato keramika, arba e.max vainikėliai, – ypatingai gero biologinio suderinamumo medžiaga, laidumu šviesai prilygstanti natūraliems dantims. Be dantų vainikėlių ant implantų, iš ličio disilikato gaminamos laminatės, užklotai, pavieniai dantų vainikėliai. Tačiau tiltinių protezų gamybai ličio disilikatas netinka, nes, būdamas labai tvirtas ir kietas, dantų tiltams būtų per trapus.

Porceliano keramika, dar vadinama sluoksniuotąja arba stiklo keramika, yra viena iš natūraliausiai atrodančių ir labiausiai estetiškų medžiagų, naudojama priekinių dantų karūnėlėms, nes nepritaikyta dideliam krūminių dantų kramtymo krūviui. Iš porceliano keramikos gaminamos ypatingai plonos danties laminatės, pridengiančios danties defektus.

Dantų vainikėlių tikslumas tikrinamas, ant dantų implantų prisukus labai tvirto keraminio tilto karkasą.

Keraminių dantų spalva ir išvaizda ženkliai skiriasi nuo laikinų plastmasės dantų

Keraminių dantų spalva ir išvaizda ženkliai skiriasi nuo laikinų plastmasės dantų.

Tvirtos plastmasės dantys, nors ir ne tokie balti kaip keraminiai, puikiai pasitarnauja, kol gaminami nuolatiniai dantys

Tvirtos plastmasės dantys, nors ir ne tokie balti kaip keraminiai, puikiai pasitarnauja, kol gaminami nuolatiniai dantys.

Plastmasiniai dantų protezai skirti naudoti laikinai, kol gaminami nuolatiniai dantų vainikėliai. Nors plastmasiniai dantų vainikėliai ant implantų neatrodo gyvybingi, tačiau jie tvirti, pritaikyti atlaikyti įprastą maisto kramtymo krūvį.

Specialios plastmasės dantų vainikėliai nėra tokie ilgaamžiai, kaip bemetalės keramikos dantys ir gali greičiau susibraižyti bei pakeisti spalvą nuo dažančio maisto. Todėl, kol gaminami nuolatiniai dirbtiniai dantų vainikėliai, plastmasinius dantų protezus tikslinga pasaugoti. Tačiau, kliento pageidavimu, plastmasiniais dantų vainikėliais galima naudotis ne tik kol gaminami nuolatiniai dantų vainikėliai, bet ir keletą metų. Daugiau informacijos apie vainikėlių medžiagas su nuotraukomis.