Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantavimas

Dantų protezavimas

Dantų implantų funkcijos

Dantų implantai su atkurtu danties vainikėliu yra juntami tarsi nuosavi dantys, atliekantys visas įprastas dantų ir jų šaknų funkcijas. 

Sveiki, balti ir gražūs dantys yra svarbi kasdienio visaverčio gyvenimo sąlyga. Praradus nors vieną priekinį dantį arba ženklią jo dalį, patiriamas neįsivaizduojamas žmogaus gyvenime diskomfortas bei rimti saviraiškos apribojimai.

Prarastų dantų problemas sprendžia dantų implantai – paskutinis odontologijos technologijų žodis, prioritetinis ir, galima sakyti, etaloninis, dantų atkūrimo būdas. Danties implantą sąlyginai galima pavadinti tarsi dirbtine danties šaknimi, kuri realiai pakeičia buvusią natūralią danties šaknį ir atlieka visas buvusias jos funkcijomis.

Dantų implantai tvirtai laiko dirbtinius dantis

Dantų implantai tvirtai laiko dirbtinius dantis

Ant dantų implantų tvirtinami nuolatiniai dirbtiniai keraminiai dantys - vienas arba kelių dantų tiltai, - kuriuos dantų implantai laiko taip tvirtai ir patikimai, kaip natūralių dantų šaknys.

Skirtumas tik toks, kad dantų implantas niekada gyvenime nesuges, jo neskaudės ir nereikės nei gydyti, nei išrauti.

Danties implantai, tvirtai laikydami dantis, 100% garantija užtikrina, kad tie dantys niekada gyvenime nenukris ir niekada nereikės jų merkti į stiklinę skirtingai nuo išimamų tradicinių protezų.

Dantų implantai apsaugo kaimyninius dantis nuo pakrypimo ir praradimo

Jei išrauto danties vietoje ilgesniam laikui lieka dirbtiniu dantimi neužpildytas tarpdantis, - kaimyniniai dantys, neturėdami šoninės atramos, pamažu linksta link tuščios ertmės, prarasdami stabilumą. Laiku neatkreipus į tai dėmesio, kaimyninių dantų dažnai t. p. nelieka.

Dantų implantai apsaugo kaimyninius dantis nuo pakrypimo ir praradimo
Dantų implantai apsaugo kaimyninius dantis nuo pakrypimo ir praradimo

Dantų implantas tvirtai laiko dirbtinio danties vainikėlį ir neleidžia pakrypti greta esantiems dantims, taip apsaugodamas juos nuo praradimo domino principu.

Tendenciją netekti kitų sveikų dantų, likusiųjų šalia buvusiojo danties, paspartina priešais esantys dantys, statmenai besiremiantys į palinkusius dantis. Šis „griaunamasis“ dantų poveikis ypač sustiprėja maisto kramtymo metu.

Danties implantas su vainikėliu apsaugo šalia esančius sveikus dantis nuo pakrypimo link buvusiojo danties ertmės, nes pakrypę dantys per ilgesnį laiką atsipalaiduotų ir tektų išrauti. Krypstančių dantų ties išrautu rentgeno nuotrauka ir daugiau informacijos čia.

Dantų implantai atkuria kramtymo funkcijas

Dirbtiniais dantimis ant dantų implantų galima kramtyti maistą taip pat, kaip ir nuosavais dantimis. Kokybiškas maisto kramtymas – svarbi visavertės mitybos sąlyga (bedantis žandikaulis neatkąs nei kietesnių vaisių, nei daržovių, nei mėsytės). Visavertė mityba – viena pagrindinių puikios žmogaus sveikatos sąlygų.

Įsidėmėtina, kad implantuoti dantys nėra jautrūs, ir, - kitaip, nei nuosaviems, - dirbtiniams dantims tas pats, ką kąsti. Todėl dantų paskirtį svarbu suprasti patiems, pvz., vietoje spragtuko negliaudyti riešutų arba neatidarinėti metaliniais dangteliais butelių.

Dantų implantai atkuria kramtymo funkcijas

Dantų implantai perima kramtymo krūvį ir neleidžia sunykti žandikauliui

Danties implantas, įsriegtas į žandikaulį, kaip ir tikrojo danties natūralios šaknys maisto kramtymo metu remiasi į kaulo audinį, ir žandikaulis gauna kramtymo krūvį. Todėl žandikaulio kaului negresia atrofija.

Dantų implantai perima kramtymo krūvį

Danties implantavimui nereikia šlifuoti šoninių sveikų dantų

Dantų implantai su pilnai atkurtais dantimis, kaip ir natūralūs dantys, neapkrauna ir niekaip neįtakoja šalia esančių dantų, nes jų nereikia šlifuoti ir kabinti dantų protezo ar plokštelės.

Danties implantavimui nereikia šlifuoti šoninių sveikų dantų

Nuo dantų implantų, -skirtingai nei nuo plokštelinių protezų, - niekaip nenukenčia šalia prarastojo danties esantys sveiki dantys. Įvertinus, ką reiškia dantų tiltas be implantų, kai vieno danties atkūrimui tektų šlifuoti iš abiejų jo pusių dar po vieną dantį, ir todėl du sveiki dantys bus paversti nevisaverčiais, galima paklausti savęs, - ar dėl kainos skirtumo tarp danties su implantu ir be implanto verta aukoti visam likusiajam gyvenimui du sveikus dantis?