Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantavimas

Dantų protezavimas

Nyksta žandikaulio kaulas

Prarastų dantų sukeliamos problemos nėra vien tik estetinio pobūdžio. Tai reikštų, kad negalima numoti ranka, netekus , pvz., vieno ar daugiau krūminių dantų vien todėl, kad jie beveik nepastebimi. Pabrėžiame: svarbus kiekvienas dantis, ir nors vieno jų netekus, įskaitant ir krūminius, - tik laiko klausimas, kada atsiras ne tik sveikatos problemų su gydomais jų simptomais, bet sulauksime ir negrįžtamų veido pokyčių – žandikaulio kaulo atrofijos..

Žandikaulio kaulo nykimas, arba atrofija

Praradus nors vieną arba daugiau dantų kartu su šaknimis, toje vietoje žandikaulio kaulas kramtymo metu neapkraunamas fiziškai, todėl nepatiria jokio kramtymo krūvio spaudimo. Juo labiau, - jei praradus daugiau dantų maitinamasi labai susmulkintu minkštu ar tyrelių pavidalo maistu. Todėl per ilgesnį laiką žandikaulio kaulas pamažu atrofuojasi - sunyksta, tarsi ištirpdamas.

Žandikaulio kaulo nykimas, arba atrofija

Nykstantis žandikaulio kaulas, - labai rimta grėsmė, nes prarasdamas savo kaulo kiekį ir tuo pačiu tūrį, keičia veido formą. Norint vėliau įsriegti dantų implantus, tenka atlikti sudėtingą ir nepigią žandikaulio kaulo priauginimo procedūrą arba naudoti išskirtinę Nobel Biocare dantų implantavimo metodiką All on 4 (visi ant keturių), kai visi atkurti viršutinio ir apatinio žandikaulių dantys tvirtinami ant keturių dantų implantų. Nors šis labai operatyvus ir patikimas dantų sugrąžinimo sprendimas yra ženkliai pigesnis, nei kiekvieno danties tvirtinimas ant atskiro danties implanto, tačiau dar paprasčiau pastebėjus vos pažeistas danties vietas, laiku kreiptis į odontologą.

Deja, „bėda viena nevaikšto“: žandikaulio kaulo atrofija sukelia kitas rimtas problemas. Pradėjus nykti žandikaulio kaului, pakinta ir žmogaus veido kontūrai bei išvaizda.

Apatinio žandikaulio centre -išrauti nesugydomi dantys, kurių vietoje galima iš karto sriegti implantus

Apatinio žandikaulio centre -išrauti nesugydomi dantys, kurių vietoje galima iš karto sriegti implantus. Tačiau kraštuose žandikaulio kaulas nyksta, ir prieš dantų implantaciją tektų kaulą priauginti.

Išvardinti požymiai pasendina žmogų nenuspėjamu metų kiekiu. Kadangi šis matomas prarastų ir neatkuriamų dantų rezultatas išryškėja ne staiga, - gali būti, kad praradęs dantis asmuo, kasdien matydamas save veidrodyje, prie savo išvaizdos pamažu įpranta tarsi prie normos ir šių lėtų pokyčių tiesiog nepastebi, o artimieji ne visada išdrįsta pasakyti.

Tačiau kai veido anatominiai pokyčiai tampa pastebimi, - rezultatas būna tiek pažengęs, kad atkurti ženkliai sudėtingiau, nei šių padarinių išvengti.

Žandikaulio kaulo nykimo kitos priežastys

Žandikaulio kaulą nuo sunykimo iš visų kol kas žinomų dantų atkūrimo būdų apsaugo tik dantų implantai.