Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantavimas

Dantų protezavimas

Gingivitas ir periodontitas

Gingivitas – rimtas dantų praradimo signalas

Gingivitas - lengva dantenų uždegimo forma, kurią dažniausiai sukelia dantų apnašos ir dantų akmenys, besiformuojantys apie dantis ir po dantenomis. Todėl burnos higienai svarbu rinktis odontologijos kliniką, galinčią pašalinanti dantų akmenis iš po dantenų. UAB „Angitia“ burnos higienistai šalina dantų akmenis absoliučiai nuo visų danties paviršiaus vietų, t. p. ir po dantenomis.

Dantų apnašo ir dantų akmenų sudėtis

Dantų apnašo ir dantų akmenų sudėtis

Jei gingivitas tik prasidėjęs ir priežastis yra dantų akmenys, - dažnai užtenka tik profesionaliai tuos akmenis pašalinti, praskalauti specialiu skysčiu arba ramunėlių arbata, ir šis uždegimas greitai baigiasi.

Gingivito požymiai:

Ignoravus šiuos požymius arba nusprendus palaukti, kol prisikaups pavojingas dantų akmenų kiekis, beveik tolygu atsisveikinti su nuosavais dantimis. Labiausiai tikėtina, kad gingivitas progresuos į sunkesnę dantenų ir žandikaulio kaulo uždegimo formą – periodontitą, kurio metu dantys dažniausiai prarandami.

Gingivito ir periodontito formavimasis

Sveikas dantis tvirtai laikosi sveikame žandikaulio kaule

Sveikas dantis tvirtai laikosi sveikame žandikaulio kaule; nėra jokių uždegimų ir dantenų „kišenių“, nes nėra jas formuojančių dantų akmenų ir apnašo.

Ankstyvasis periodontito etapas

Ankstyvasis periodontito etapas, kai nenuvalytos apnašos ir dantų akmenys sukelia dantenų uždegimą bei silpną kraujavimą.

Tarp danties ir dantenų atsiranda tarpai, formuojasi kišenės, į kurias patekusi infekcija ardo žandikaulio kaulą

Tarp danties ir dantenų atsiranda tarpai, formuojasi kišenės, į kurias patekusi infekcija ardo žandikaulio kaulą.

Didelis kiekis prarasto žandikaulio kaulo ir gilios kišenės

Didelis kiekis prarasto žandikaulio kaulo ir gilios kišenės, - reali grėsmė prarasti visus periodontito paliestus dantis.

Periodontitas – paskutinis įspėjamasis dantų praradimo signalas

Periodontitas yra tinkamai negydomo arba laiku nepradėto gydyti gingivito pasekmė. Tai ženkliai pavojingesnis ligos etapas, kurio metu nyksta dantenų audinys, todėl pradeda klibėti ir kristi dantys. Taip nutinka, kai gingivitas, arba dantenų uždegimas, išplinta į gilesnius audinius.

Periodontito atveju dantenos atšoka nuo dantų ir susidaro „kišenės”, kuriose kaupiasi dantų apnašas bei pavojingi mikroorganizmai. Pradėjus pūliuoti dantenoms, dažniausiai atsipalaiduoja dantys, ir šis procesas yra negrįžtamas. Tai reikštų, kad pradėję klibėti dantys netampa neklibančiais ir jei neiškrenta patys, juos belieka išrauti.

Periodontitas – paskutinis įspėjamasis dantų praradimo signalas
Periodontitas – paskutinis įspėjamasis dantų praradimo signalas

Pavėluota burnos higiena uždelsto periodontito pati savaime neišgydys, tačiau be burnos higienos išgydyti periodontito neįmanoma.

Progresuojant periodontitui ir infekcijai pasiekus žandikaulio kaulą, - kaulas t. p. gali supūliuoti ir pradėti nykti, o dantys krenta masiškai arba odontologui tenka juos, nesugrąžinamai atsipalaidavusius, pašalinti ir gydyti pažeistą žandikaulį.

Infekcija į žandikaulio kaulą gali patekti ir danties šaknies kanalu pro danties ėduonies arba karieso ertmę, ir sukelti tokius pat padarinius, kaip ir patekusi nuo dantenų uždegimo.