Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantavimas

Dantų protezavimas

Savų ir dirbtinių dantų priežiūra

Išėjus iš Angitia klinikos su naujais atkurtais dantimis belieka tik išsaugoti šį nepakartojamą individualų dantų grožį.

Išėjus iš Angitia klinikos su naujais atkurtais dantimis belieka tik išsaugoti šį nepakartojamą individualų dantų grožį

Svarbu paminėti, kad dirbtinių dantų priežiūros priemonės ir būdai iš esmės tinka ir nuosavų dantų priežiūrai. Gali būti, kad perskaičius šias rekomendacijas, dantų būklė nepradės gerėti masiškai.

Tačiau jei atvertėte šį puslapį dar turėdami nuosavus dantis ir ketinate laikytis žemiau išvardintų rekomendacijų, - tikėkimės, kad dantų implantų Jums neprireiks. Todėl Kauno kliniką „Angitia“ kviečiame aplankyti burnos higienos, profilaktikos ir, gal būt, nežymaus dantų ėduonies sustabdymo tikslais.

Dantų ant implantų priežiūra

Unikalūs Nobel Biocare dantų implantavimo metodai, pažangios šiuolaikinės technologijos ir UAB „Angitia“ odontologų profesionali patirtis garantuoja puikų implantuotų dantų rezultatą – visiškai atkurtas buvusiųjų dantų funkcijas ir estetišką naujų dantų išvaizdą, identišką buvusiems savo dydžiu, spalva ir forma.

Dantų ant implantų priežiūra

Dantis svarbu valyti iš visų pusių nuo dantenų link burnos ertmės, kad jų nedirginti ir po jomis nesustumti bakterijų bei apnašų. Dantų šepetėlį reikėtų keisti, vos praranda formą, ir persirgus viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis.

Svarbu įsidėmėti, kad ir nuosavi, ir visi dirbtiniai dantys, jų tarpe – ir dantys ant implantų, - reikalauja kruopščios kasdienės priežiūros. Neprižiūrimi dantys - tikra mikrobų veisykla ir savų dantų praradimo aiškia perspektyva.

Dirbtinių prastai prižiūrimų dantų mikrobai nepažeis, tačiau išlieka tos pačios pažeidžiamos dantenos. Tad patekus mikrobams tarp danties implanto vainikėlio ir dantenų, gali kilti pan. pobūdžio dantenų susirgimai – gingivitas ir periodontitas, kaip ir turintiems nuosavus dantis. Dantenų ligų esmė ta pati, tik periodontitas vadinamas periimplantitu.

Nors dirbtiniai dantys patys nesusirgs niekada, tačiau dėl burnos ertmės netinkamos priežiūros dantų apnašas kaupiasi ir ant dirbtinių dantų vainikėlių. Ypač svarbu kruopščiai išvalyti dantis ties dantenų linija, nes ten mėgsta ilgiau užsibūti bakterijos, galinčios sukelti dantenų uždegimą.

Norint išsaugoti švarius ir baltus dantis „kaip naujus“, reikalinga nesudėtinga, tačiau kruopšti kasdienė priežiūra.

Dantų ant implantų priežiūra panaši, kaip ir natūralių dantų

Švarus liežuvis - svarbi burnos higienos ir sveikų dantų sąlyga

Švarus liežuvis - svarbi burnos higienos ir sveikų dantų sąlyga.

Liežuvio paviršiaus švara

Norint sumažinti bakterijų kiekį burnoje, - svarbu kas rytą nuvalyti liežuvio apnašas specialiu grandikliu arba arbatinio šaukštelio koto plona briauna. Po to būtina išskalauti burną šiltu arba drungnu vandeniu. Tuomet mažiau bakterijų teks dantims.

Ant nevalomo liežuvio paviršiaus kaupiasi balsvas arba gelsvas nemalonaus kvapo įvairių apnašų sluoksnis, – tikras bakterijų rojus, - nuo kurio kaimynystės kenčia nuosavi dantys. Didesnis mikrobų kiekis, patekęs po dantenomis tarp savo ar dirbtinio danties, gali sukelti dantenų ligas.

Kasdien valyti liežuvio paviršių svarbu įpratinti ir vaikus. Teisingos dantų priežiūros įgūdžių ugdymas ankstyvoje vaikystėje, - vertinga tėvų dovana visam gyvenimui.

Kiti dantų ant implantų priežiūros būdai

Dantų ant implantų skirtumai nuo natūralių dantų

Dantų ant implantų skirtumai nuo natūralių dantų

Dantys ant implantų yra negyvi ir nejaučia sukandimo jėgos rizikos ribos. Dirbtiniai dantys pritaikyti kramtyti maistą, todėl svarbu objektyviai įvertinti labai kietų daiktų kramtymo rezultatus.

Nereikėtų kramtyti, pvz., riešutų, tvirtų kaulų, sudžiūvusios duonos, kietų saldainių „ledinukų“, neatidarinėti dantimis alaus butelių ir pan.

Dantų implantų garantija visam gyvenimui išlieka, nepriklausomai nuo galimo pažeidimo priežasties. Tik pacientas patirs šiek tiek nepatogumų savo laiko sąskaita.

Kietus daiktus rizikinga kramtyti ir nuosavais dantimis; skirtumas tik tas, kad nuosavi dantys gyvi ir jautrūs, todėl aiškiau juntama savų dantų „neperspaudimo“ riba, o turintiems dantų implantus tą ribą svarbu suvokti ir numatyti.