Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantavimas

Dantų protezavimas

Sparčiau netenkama kitų dantų

Danties praradimo faktas dar nėra pati blogiausia problema, ypač – jei tas dantis ne priekinis. Blogiau, kad neatkūrus ilgesnį laiką dantų, - visos rimtesnės pasekmės, nei tiesiogiai juntamas prarastojo danties diskomfortas, - dar prieš akis. Tik laiko klausimas, kada kiekvienas žmogus įsitikina prarastų dantų sukeltų problemų realumu.

Sparčiau prarandami kaimyniniai dantys

Dažnai pacientai guodžiasi, kad netekus pirmojo danties, kiti kaimyniniai dantys „krenta vos ne vienas po kito“ taip, tarsi prarastas dantis būtų visų kitų dantų praradimo savaiminė priežastis. Realybė tokia, kad prarastasis standartiškai iš tikrųjų paspartina kitų dantų praradimą.

Sparčiau prarandami kaimyniniai dantys
Sparčiau prarandami kaimyniniai dantys

Tinkamai neprižiūrimų ir laiku negydomų dantų perspektyva. Netekus nors vieno danties, dažniausiai ilgai neužsibūna ir kiti dantys.

Netekus nors vieno danties ir nepakeitus jo dirbtiniu dantimi, - tik laiko klausimas, kiek likusieji dantys atlaikys šiuos tolesnius jiems pražūtingus pokyčius. Realybė tokia, kad kiti sveiki dantys šalia prarastojo „krenta“ domino principu. Ir kuo toliau, tuo sparčiau.

Netekus danties, kraštiniai dantys netenka atramos ir krypsta link ertmės buvusiojo danties vietoje

Netekus danties, kraštiniai dantys netenka atramos ir krypsta link ertmės buvusiojo danties vietoje.

Ši situacija paaiškina, dėl kokių priežasčių sveiki dantys prarandami „tik todėl“, kad jie ilgesnį laiką pasiliko šalia buvusiojo danties tarpo.

Dantų išilgėjimas virš buvusiųjų dantų. Prarastojo danties ertmė paliečia ne tik kaimyninius to paties žandikaulio lanko dantis, bet ir esančius kitame žandikaulio lanke tiesiai virš prarastojo arba po juo. Neturėdami prieš save atramos, dantys atsipalaiduoja ir truputį pasislenka iš savo vietos į priekį, tarsi pailgėdami. Atsipalaidavimas žandikaulyje kartu patrumpina ir dantų amžių.

Be to, neturėdami į ką priešingame žandikaulyje atsiremti, tokie dantys nedyla kitų dantų atžvilgiu, ir dar labiau sustiprina nevienodo dantų ilgio burnoje įspūdį.

Tačiau dar liūdnesnės pasekmės, jei dantys pradeda kristi dėl negydomo periodontito. Tuomet dantys atsipalaiduoja ir žandikaulį palieka nebūtinai vienas po kito, - dažniau prarandami vienu metu po kelis. Parodontozė, jos priežastys ir gydymas - kita plati tema. Tik konstatuojame, kad parodontozę gydome, o prarastus dantis implantuojame, nepriklausomai nuo praradimo priežasčių.