Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantavimas

Dantų protezavimas

Rūkymas, mityba, traumos

Rūkymas

Rūkymas nuodija visą organizmą, ne tik dantis

Rūkymas nuodija visą organizmą, ne tik dantis.

Tačiau dantys ir burnos ertmė yra tarsi „priešakinė fronto linija”, nes tabako dūmai pradeda žaloti organizmą būtent nuo burnos ertmės ir dantų.

Ypač pavojingas rūkymo poveikis vaikų ir paauglių dar augantiems dantims ir burnos ertmei ir tikras priešas bet kurio amžiaus merginų ar moterų sveikatai ir dantų bei odos grožiui.

Savęs nuodijimosi malonumui paaukoti dantys, lėšos ir sveikata
Savęs nuodijimosi malonumui paaukoti dantys, lėšos ir sveikata

Savęs nuodijimosi malonumui paaukoti dantys, lėšos ir sveikata.

Be tiesioginio žalingo nuodingų medžiagų, dervų ir dūmų poveikio burnos ertmei ir dantims, rūkančiųjų visais atžvilgiais silpnėja imunitetas, nes organizmas turi nuolat valytis nuo visus organus nuodijančių toksiškų teršalų.

Nustatyta, kad apie 40% rūkančiųjų, sulaukusiųjų 60 metų amžiaus, praranda visus arba beveik visus dantis. Pavojingas yra ne tik rūkymas, bet ir tabako kramtymas.

Dantims naudingi ir žalingi maisto produktai

Dantims naudingi maisto produktai

Naudingi produktai:

Tie patys produktai gali būti „maistas, nuodas ir vaistas“, todėl labai svarbu tinkamai paruošti, išsaugoti vitaminus ir mikroelementus, neperkaitinti, o ypač - baltyminio maisto bei daržovių ir vadovautis taisykle kiekis, kokybė, dažnumas, deriniai.

Dantims žalingi maisto produktai

Žalingi produktai:

Kasdienė taisyklinga burnos higiena – būtina sveikų dantų išsaugojimo sąlyga

Dantų valymas mažiausiai du kartus per dieną, tinkamai parinkus dantų šepetėlį ir dantų pastą; dantų siūlo naudojimas tarpdančių valymui; reguliarus lankymasis pas odontologą.

Dantys prarandami dėl traumų

Dantų bei žandikaulio traumos kartais patiriamos sukandus neperkandamą daiktą, nelaimingų atsitikimų darbe, buityje, autoįvykių metu, kai nuo stiprių smūgių sužalojamas žandikaulis, ir dantys nuskeliami, nulaužiami arba prarandami beveik be pėdsakų. Tokiu atveju reikalinga skubi odontologo pagalba, kad išrautų galimai pasilikusias dantų šaknis ir, paciento apsisprendimu, būtų galima tuoj pat įsriegti danties implantą, arba visiškai atkurti pažeistus dantis, kol jie dar nepribaigti galutinai.

Dantys prarandami dėl traumų
Dantys prarandami dėl traumų

Implantuoti prarastus traumų metu dantis tuoj pat yra labai patogiau, nes dantenos sugis vienu ir tuo pačiu metu ir po traumos, ir po implanto. Tai momentinis danties implantavimas.