Odontologijos klinika Angitia

Dantų implantavimas

Dantų protezavimas

Virškinimo ir kiti sutrikimai

Žmogaus organizmas yra nedaloma fiziologinių procesų visuma, tarsi precizišku tikslumu veikiantis jautrus mechanizmas, kurio kiekviena detalė turi savo vietą ir paskirtį.

Nestebina faktas, kad, nustojus veikti vienai bet kokio mechanizmo detalei, procesas stringa. Gyvo organizmo procesai sudėtingesni, todėl nereikia tikėtis, kad, sutrikus vieno organo veiklai, kiti dirbs „lyg niekur nieko“.

Prarastojo vieno ar kelių dantų funkcija nesutrinka - ji išnyksta. Ir nors neturimo danties neskauda, - tai apgaulinga situacija, nes nesamo danties neatliekamos funkcijos padariniai tarsi bumerangu „netikėtai“ smogia kitiems organams bei jų sistemoms, t. y. - sveikatai apskritai. Prarastų nors vieno ar keleto dantų sveikatos problemos tikėtinos ženkliai rimtesnės, nei galėtų atrodyti nepasigilinus detaliau.

Dantų problemų pasekmės gali įtakoti būklę ir nuotaiką

Dantų problemų pasekmės gali įtakoti būklę ir nuotaiką.

Jei sveikatos problemų priežastis yra prarasti ar sugedę dantys, - vaistai dantų neatkurs

Jei sveikatos problemų priežastis yra prarasti ar sugedę dantys, - vaistai dantų neatkurs.

Nevisavertė mityba, maisto virškinimo sutrikimai

Dantų pagrindinė paskirtis, - smulkiai sukramtyti maistą. Neturėdamas visų dantų, žmogus negali nei atsikąsti, nei tinkamai sukramtyti maisto. Kietesni vertingi maisto produktai (pvz., morkos, obuoliai) apskritai bus neįkandami. Beje, mechaniškai susmulkinti vaisiai ir daržovės tik iš dalies sprendžia mitybos racioną, nes smulkūs gabaliukai, o ypač sultys, - sąlytyje su oru praranda dalį vitaminų, ypač vitaminą C.

Sumažėjus dantų kiekiui, netinkamai sukramtomas maistas gali sukelti rimtus skrandžio ir viso virškinamojo trakto sutrikimus. Stambesniųjų maisto gabaliukų skrandis tiesiog nepajėgia suvirškinti, o tarpiniai virškinimo produktai pamažu nuodija organizmą, silpnina imunitetą, todėl gali „užpulti visos ligos“. Suprantama, pablogėja sveikata ir gyvenimo kokybė. Tik neaišku, ar dažnai pagalvojama, kad viena priežasčių - prarasti dantys.

Negydomų dantų pavojus sveikatai

Negydomų dantų pavojus sveikatai

Nepatariame laukti, kol negydomų sugedusiųjų dantų sukeltais sveikatos sutrikimais bus įsitikinta praktiškai ir tik tuomet kreiptis į odontologą arba į kitų sričių gydytojus specialistus dėl įvairių sveikatos sutrikimų, galbūt, net nepagalvojus, kad esminė galima priežastis - negydomi dantys. Tokiu atveju dažnai gydomas tik ligos simptomas, kuris ne visada siejamas su priežastimi - gendančio danties infekcija, patekusia kraujotakos pagalba į konkrečius silpniausius paciento organus ar jų sistemas, jų tarpe – į širdį ir inkstus.

Verta įsidėmėti, kad sugedęs netaisomas vienas ar keli dantys dažnai tampa ypatingai pavojingais žmogaus sveikatai infekcijos vartais, iš anksto ne visada nuspėjamais, į kurį organą tie vartai bus atverti, kur ta infekcija lokalizuosis ir kokias sveikatos problemas sukels.

Todėl savo sveikatos sąskaita taupyti neverta, nes jos neįmanoma įvertinti jokiais pinigais ar kita materialia išraiška; juk daugelis vertybių be sveikatos praranda prasmę. Be abejo, prarastų dantų ir tikėtinų jų padarinių paprasčiau išvengti, nei spręsti jų sukeltas realias sveikatos problemas.